צום מיצים | השאלות והתשובות

במה שונה ניקוי הגוף של אומינה מניקויי גוף אחרים?

קיימות דרכים רבות לנקות את גופנו מרעלים‫. תכניות ניקוי הגוף מרעלים שאנו מציעים מתבססת על הניסיון המצטבר של אומינה בהובלה והנחיית תהליכי ניקוי גוף של מאות אנשים מרחבי העולם, והתמחותה בעבודה עם סופרפוד ("מזונות העל‫").
עובדות נוספות שכדאי לדעת‫:
א. המיצים ותערובות הניקוי מבוססים על ירקות ופירות אורגנים בלבד בתוספת של סופרפודס ("מזונות על") מהמקורות הטובים בעולם‫.
ב. אנו סוחטים את המיצים במסחטות המתבססות על עיקרון הסחיטה האיטית המאפשרת ניצול מקסימלי של הערכים התזונתיים, ללא פגיעה מחימום וחמצון‫. כמו כן הסלילים המגנטים‫, המייצרים יונים חיוביים‫, מאפשרים שמירה על טריות המיץ עד 48 שעות‫.
ג. המיצים ותערובות הניקוי של התכניות שלנו מאפשרים בניה ושיקום של הגוף לצד סילוק הרעלים ‫. הם עשירים במינרלים‫, אינזימים וויטמינים‫, המועילים לאיזון החומציות בדם וברקמות. הם מזינים את הגוף פי כמה מהזנה של תזונה יומיומית‫.
ד. לצד המיצים ותערובות הניקוי תקבלו מאתנו את כל המידע והידע הדרוש לכם על מנת לעבור בעצמכם את כל שלבי תהליך ניקוי הגוף בהצלחה‫. במידת הצורך, עומד לרשותכם צוות של מומחים ויועצי תזונה, בהנחיית אומינה, לכל שאלה נוספת שעולה לכם בתוך התהליך‫.

מה ההבדל בין תכניות ניקוי הגוף בבית השונות שאתם מציעים?

כל תכניות ניקוי הגוף בבית שאנו מציעים יאפשרו לכם לעבור בעצמך בהצלחה את התהליך וזאת מבלי לעצור את שגרת היום יום.
בתכנית PURE BODY
נספק לך ללא כל חיוב את המידע וההדרכה מה עליך לעשות על מנת לעבור בעצמך ניקוי גוף מרעלים בבית.
בתכנית PURE LIGHT
נספק לך לצד המידע וההדרכה גם ערכה הכוללת 4 תערובות ניקוי גוף מיוחדות התומכות ומעמיקות את תהליך ניקוז הרעלים מהגוף. תקבל ומאתנו תפריט מיוחד לימי הניקוי המשלב את תערובות הניקוי וכן הדרכה מלאה כיצד להתכונן לניקוי, כיצד לצאת ממנו וכן כלים כיצד לשמור על אורח חיים בריא לאחר סיום התהליך.
בתכנית PURE LIFE
אנו חוסכים עבורכם התעסקות כלשהיא בהכנות סביב תהליך הניקוי. מידי בוקר נשלח אליכם עם שליח, הביתה או למשרד, צידנית הכוללת את התפריט המיוחד של הניקוי (תוכלו לבחור מבין 3 מסלולים : קל /בסיסי/עמוק ).
כל שיוותר לכם הוא לצריך את הפריטים בהתאם לדף הוראות שיגיע אליכם עם הצידנית.
לצד זה נספק לכם הדרכה מלאה כיצד להתכונן לניקוי, כיצד לצאת ממנו וכן כלים כיצד לשמור על אורח חיים בריא לאחר סיום התהליך.

מה מייחד את תכנית ניקוי הגוף Pure Life ?

תכנית ניקוי גוף ייחודית זאת הנה הדרך האופטימלית לעבור ניקוי גוף מרעלים בבית או במשרד כחלק משיגרת החיים היום יומית וללא הצורך לטפל בכל התעסקות הנדרשת לכך.
במסגרת התכנית תקבלו לצד הידע והתוכן האינטרנטי, את כל המוצרים של תכנית ניקוי גוף – סלטים, מרק חי, שייקים ומיצים – בתוך צידנית, כל בוקר עם שליח ישירות אליכם הביתה או למשרד.

אלו הם היתרונות הגדולים של התכנית:

100% אורגני – זוהי קרוב לוודאי תכנית הניקוי האיכותית ביותר הזמינה. היא מבוססת כולה על פרות וירקות 100% אורגנים מובחרים אשר מוכנים ונסחטים עבורך מידי בוקר.

מחוזקת בסופרפוד – התכנית משלבת כמה מהסופרפוד (“מזונות על”) העוצמתיים ביותר הנמצאים על הפלנטה שלנו. הם נועדו לדאוג לכך שלצד תהליך הניקוי יופעל גם תהליך של חיזוק והזנה עמוקים של הגוף. בין היתר משולבים בתפריט התכנית באופן יעודי הסופרפוד הבאים:
ספירולינה, כלורלה, מורינגה, עשב חיטה, פולן דבורים, אלוורה, פולי קקאו חיים, אסאי, גוג’י בריז, זרעי צ’יה ורבים אחרים.

פשוטה וזמינה– התכנית נבנתה במיוחד על מנת לאפשר לך לעבור את תהליך הניקוי בבית או במשרד מבלי כל התעסקות מיותרת ומבלי לעצור את שגרת החיים. אנו מכינים עבורך את כל מה שצריך ושולחים את זה אליך עם שליח, לבית או למשרד,בצידנית בכל יום עד שעה 10 בבוקר!
כל שנותר לך הוא לשתות את המיצים בהתאם לסדר יום המצורף לצידנית וליהנות מהדרך.

לימוד עמוק ואמיתי – במסגרת התכנית ישלח אליך ישירות למייל כל המידע והחומר כיצד להכין את הגוף לניקוי, כיצד לצאת ממנו ובעיקר – תפתח בפניך הגישה למרכז המנויים באתר המכיל קורסי עומק והדרכה ולימוד מעשיים (בוידאו-אודיו-טקסט) על תהליכי ניקוי הגוף, מערכת העיכול וכיצד לשלב סופרפוד בתזונה היום יומית שלנו.

הידע והניסיון של אומינה – כבוגרת ה”מכון לתזונה אינטגרטיבית” בניו יורק אומינה חיה ונושמת ניקוי גוף ותזונה בריאה. במהלך 10 השנים האחרונות היא הובילה מאות רבות של משתתפים מכל העולם לעבר חיים בריאים יותר באמצעות המרכז לניקוי הגוף בפאצאמאמה – קוסטה ריקה אותו ניהלה ובסדנאות צום מיצים אותם היא מעבירה בישראל. תכנית הניקוי והתפריט נבחנו ונבחרו בקפידה בהתבסס על הידע וניסיון הנצבר של אומינה והצוות בעשור האחרון.

היום שאחרי – הניקוי אולי מסתיים אבל הקסם רק מתחיל. לאחר הניקוי תפתח בפניך הדלת לעולם קסום של מזנות בריאים וסופר טעמים. אנו נלווה אותך ונספק לך את כל מה שצריך על מנת לגלות כמה טעים הוא המטבח החדש וכיצד הארוחות שלך ושל משפחתך יכולים להפוך לכלי עוצמתי לחיים בריאים קורנים ומלאי אנרגיה.

לעוד פרטים על התכנית יש ללחוץ כאן

כיצד עלי לשמור על המיצים הטריים שאקבל המסגרת תכנית הניקוי PURE LIFE?

כל מוצרי המזון של תכנית הניקוי PURE LIFE עשויים ממזון אורגני טרי, מוכנים ונסחטים השכם כל בוקר, יגיעו אליכם בכל אחד מימי הניקוי, עם שליח מיוחד לפני השעה 10.00 בבוקר. המוצרים מגיעים כשהם ארוזים בבקבוקי זכוכית ממוחזרים ואריזות מתכלות, בציידנית רכה השומרת על הטמפרטורה. יחד עם זאת אנחנו ממליצים לשמור את תכולת הצידנית במקרר בבית או במשרד ולצרוך את כולם עוד באותו היום.

מה מייחד את תכנית ניקוי הגוף PURE LIGHT?

תכנית ניקוי הגוף ייחודית זאת מציעה הדרכה מלאה לביצוע עצמי של ניקוי גוף עמוק ואפקטיבי המבוסס על תערובות ניקוי אורגניות מיוחדות המועשרות בסופרפוד.
התכנית כוללת תפריט ניקוי מיוחד אשר הורכב ע”י אומינה, בו משולבות תערובות הניקוי. התערובות מעודדות ניקוי של רעלים, פרזיטים ובקטריות מזיקות ממערכת העיכול ומעשירות את הזנת הגוף.
את התערובות יש לערבב בשייקים, לשתות עם כוס מים, או נוזלים אחרים לבחירתכם, בהתאם לתפריט התכנית שישלח אליכם.

מהם היתרונות הגדולים של תכנית ניקוי הגוף Pure Light?

תערובות הניקוי המיוחדות של אומינה– התכנית מבוססת על 4 תערובות ניקוי מיוחדות המסייעות ותומכות בניקוז הרעלים מהגוף ובכך מעצימות ומעמיקות את תהליך הניקוי.
תערובות ניקוי גוף מיוחדות אלו ישלחו אליך ישירות הביתה -ללא כל עלות משלוח – ויגיעו אליך בתוך 48 שעות מרגע אישור ההזמנה.
כל מה שיהיה עליך לעשות הוא לשלב אותן בתפריט הניקוי המיוחד. ההדרכה המלאה כיצד לעשות זאת תשלח אליך לתיבת הדוא”ל האישית.

איכות, יעילות ועלות – תפריט התכנית מבוסס על מרכיבים אורגנים בלבד המעושרים בסופרפוד .
באפשרותך לבחור לבצע את תכנית הניקוי למשך 3 ,5 או 10 ימים. בחירת תכנית של לפחות 5 ימים מבטיחה לך אותה רמת אפקטיביות של תכנית Pure Life ובעלות נמוכה בהרבה (פחות מחצי המחיר!).

לימוד עמוק ואמיתי – במסגרת התכנית ישלח אליך ישירות למייל כל המידע והחומר כיצד להכין את הגוף לניקוי, כיצד לצאת ממנו ובעיקר – תפתח בפניך הגישה למרכז המנויים באתר המכיל קורסי עומק והדרכה ולימוד מעשיים (בוידאו-אודיו-טקסט) על תהליכי ניקוי הגוף, מערכת העיכול וכיצד לשלב סופרפוד בתזונה היום יומית שלנו.

הידע והניסיון של אומינה – כבוגרת ה”מכון לתזונה אינטגרטיבית” בניו יורק אומינה חיה ונושמת ניקוי גוף ותזונה בריאה. במהלך 10 השנים האחרונות היא הובילה מאות רבות של משתתפים מכל העולם לעבר חיים בריאים יותר באמצעות המרכז לניקוי הגוף בפאצאמאמה – קוסטה ריקה אותו ניהלה ובסדנאות צום מיצים אותם היא מעבירה בישראל. תכנית הניקוי והתפריט נבחנו ונבחרו בקפידה בהתבסס על הידע וניסיון הנצבר של אומינה והצוות בעשור האחרון.

היום שאחרי – הניקוי אולי מסתיים אבל הקסם רק מתחיל. לאחר הניקוי תפתח בפניך הדלת לעולם קסום של מזנות בריאים וסופר טעמים. אנו נלווה אותך ונספק לך את כל מה שצריך על מנת לגלות כמה טעים הוא המטבח החדש וכיצד הארוחות שלך ושל משפחתך יכולים להפוך לכלי עוצמתי לחיים בריאים קורנים ומלאי אנרגיה.

מה כוללת ערכת תערובות הניקוי של תכנית PURE LIGHT ומה היא מעניקה לגוף?

הערכה כוללת תערובות ניקוי מיוחדות, המועשרות בסופרפוד שהוכנו על ידי אומינה. התערובות נועדו להעצים את תהליך ניקוי הרעלים מהגוף. הן מעודדות ניקוי של רעלים, פרזיטים ובקטריות מזיקות ממערכת העיכול ומעשירות את הזנת הגוף.

תערובת הירוקים – מכילה ספירולינה, כלורלה, מורינגה ועשב חיטה. היא תומכת בטיהור המעיים,הכבד והדם. היא פועלת לאיזון רמת הסוכר ולחץ הדם, מנקה מתכות רעילות, מחזקת את הגוף ומעלה את רמת האנרגייה.

תערובת הסיבים – מכילה קליפות פסיליום,זרעי צ'יה, זרעי פישתן ואבקת חרובים. היא מעודדת ניקוי פסולת וסילוק רעלים אשר הצטברו במעיים. התערובת מזינה את הגוף בחומצות שומן חיוניות ותורמת לתחושת השובע.

תערובת הצמחים – מכילה רוזמרין, קלנדולה, שבטבט, דבקה, גדילן מצוי, שינן רפואי, שוש קירח, בולדו. התערובת מעודדת את תהליך ניקוי הכבד. היא מגבירה את הפרשות מיצי המרה, ניקוי הכליות, מניעה את פעילות בלוטות הלימפה ומנקה את הדם.

תערובת ניקוי רעלים לאמבט– מכילה מלח אנגלי, מלח הימלאיה טבעי, שמן קוקוס, שמנים אתרים. התערובת מסייעת בסילוק רעלים מהגוף, מרגיעה את מערכת העצבים, מרככת שרירים ורקמות ומגבירה את סירקולציית מחזור הדם. תערובת זו הינה לשימוש חיצוני בלבד.

באיזו תדירות אני צריך לעבור תהליך ניקוי?

הכנסת תהליך של ניקוי הגוף לשגרת חיינו משדרגת באופן משמעותי את בריאות הגוף‫. תהליך ניקוי בן 3-5 ימים, מומלץ לגופנו פעם או פעמיים בשנה, הוא אפקטיבי במיוחד לצורך תמיכה בתהליכי גמילה או הרמת האנרגיה הכללית.
ניקוי ריענון של יום אחד הוא דרך נפלאה לשמור על איזון נכון במערכת העיכול, ולחדש את האנרגיה והאור הקורן באופן מיידי. ניקוי של יום אחד יכול להתבצע גם בתדירות של פעם בשבוע. לחיצה כאן תוביל אותך למועדון HIGH VIBE שנועד לשמור אותך באופן קבוע במסלול חיים של גוף נקי ובריא.

האם גופנו אינו מתנקה באופן טבעי? מדוע אנו צריכים תוכנית ניקוי ספציפית?

גופנו מתנקה בצורה מופלאה בכל יום, הוא מפנה פסולת מהריאות, מהמעיים, מהכבד ומהדם. הגוף עובד קשה על מנת לשמור סביבה אקולוגית נקיה. לצערינו הפעילות היומיומית אינה מספיקה ועמוקה די על מנת להוציא החוצה את כל הרעלים שאנו צוברים בחיים המודרניים כיום (שהם כמובן רבים יותר מבעבר), רעלים הנגרמים מזיהום אויר מוגבר, תזונה ממזון מהונדס, מתח, קרינה רדיואקטיבית, הורמונים ועוד. הרעלים האלו מתיישבים ברקמות בגוף ובתאים, והגוף נזקק לזמן ואנרגיה רבה יותר על מנת לפנות רעלים עמוקים אלו מגופנו.
מנוחה מתהליך העיכול הנגרמת כתוצאה מצום מיצים, מפנה אנרגיה זמינה לגוף לפעולת שיקום וניקוי.

האם צום מיצים זה הטרנד החדש?

אין ספק שהפופולריות של תהליך ניקוי הגוף באמצעות צום מיצים עולה מאוד בשנים האחרונות. אם זאת, אל נשכח כי תהליך של צום הוא תהליך ההבראה הקדום והעתיק ביותר‫. מחקרים מראים כי צום מיצים הוא דרך טובה ביותר להעלות את רמת האנרגיה‫, את בהירות המחשבה‫, לשיפור מראה העור‫, ושיפור העיכול‫. לאחר שחווים את תוצאות תהליך הניקוי, בוחרים רבים לשלב אותו באורח קבוע בחייהם ובכך לשמר רמת בריאות ואנרגיה גבוהה‫.

האם זה בסדר לעשות פעילות גופנית במהלך הניקוי? איזו פעילות גופנית מומלצת?

כן. פעילות גופנית תומכת את תהליך ניקוי הרעלים. היא מעלה את זרימת הדם ואת זרימת המערכת הלימפטית‫. הפעילות משחררת חומציות דרך העור, הריאות, המעיים והכליות. אם זאת, יש לשים לב שהפעילות הגופנית אינה מתישה.  הפעילות המומלצת היא קפיצה עדינה על טרמפולינה, יוגה, הליכות בטבע, שחיה, מתיחות ותרגילי נשימה.
חשוב להקשיב לצרכים של הגוף בימים האלו
‫, ולהיות עדינים. עדיף לעשות פחות מיותר… ולקחת זמן למנוחה. מומלץ מאוד במהלך ימי הניקוי לעשות אמבטיית מלחים וסאונה.

האם אני יכולה להתנקות בזמן הריון?

זמן הריון אינו זמן לתהליכים עמוקים של ניקוי רעלים‫. זהו זמן להזנה טובה ממזונות מלאים עבורך ועבור העובר‫.
חשוב לשמור על תזונה בריאה‫, אורגנית‫, נקיה מתוספים מלאכותיים‫, ממוצרים מזוקקים‫ כמו חיטה וסוכר ולהעשיר את התזונה במיצים טריים עם המון ירוקים.

האם אני יכול לשתות קפה‫, משקאות מוגזים‫, תה שחור ואלכוהול בזמן הניקוי‫?

אנו מציעים להימנע ממשקאות אלו בזמן הניקוי‫. משקאות אלו מעלים את רמת החומציות בגוף ויוצרים גירוי במערכת העיכול‫. במקום משקאות אלו הקפידו לשתות הרבה מי‫ם.

האם אני יכול לעשות את ניקוי הגוף אם יש לי ‫"אי סבילות ללקטוז‫" או "אי סבילות לגלוטן"?

בהחלט‫! כל תוכניות ניקוי הגוף של אומינה הינן תוכניות טבעוניות לחלוטין ואינן מכילות מוצרי חלב‫. כמו כן ניקויים אלו מתאימים גם לרגישים לגלוטן מאחר ואינם מכילים מוצרי חיטה‫.

האם אני יכול לעשות את הניקוי אם אני לוקח תרופות‫?

אנא התייעץ על כך עם הרופא שלך.

במידה ואני צורך מולטי ויטמין כלשהוא, האם להמשיך בזמן הניקוי‫?

זה תלוי בך‫. אנו ממליצים לוותר בימי הניקוי על לקיחת ויטמינים נוספים‫. אם אפשר מבחינתך לעשות הפסקה‫, זמן הניקוי מתאים לכך‫. חשוב לזכור שתערובות הניקוי בתוכנית כוללות "מזונות העל" המספקים לגוף כמות גדולה של ויטמינים ומינרלים‫.

כמה קלוריות יש בכל תכנית ניקוי?

הערכת הקלוריות אינה מדויקת לחלוטין, אך הממוצע של צום המיצים העמוק הנו כ- 700 קלוריות, ושל הניקוי הקל בסביבות 900 קלוריות. חשוב לציין כי ספירת וחישוב הקלוריות פחות חשובה מהערכת הערכים התזונתיים הקיימים בתפריט הניקוי, ועד כמה הם מאזנים את רמת ה-PH בגוף‫. אלו לדעתנו הממדים הרלוונטיים לתהליך הבראה וניקוי אמיתי ונכון‫.

האם ארד במשקל? בכמה קילו? האם אעלה חזרה לאחר הניקוי?

כל אחד מאיתנו שונה מהאחר, במשקל, בחילוף החומרים, במבנה הרגשי . סביר להניח שאם אתה כבר רזה ועם הרגלי אכילה טובה, אתה לא תרד במשקל. אחרים בעלי משקל עודף ודיאטה המבוססת על מזון מתועש ודל בערכים תזונתיים, ירדו במשקל בערך חצי קילו ליום. אנו מאמינים כי תוכנית הניקוי היא הדרך הטובה ביותר לשנות הרגלי תזונה ואורח חיים. אם תמשיכו אחרי הניקוי לאכול אוכל בריא ומזין, לשמור על פעילות גופנית ואורח חיים מאוזן, המשקל העודף ימשיך לרדת. אנו מאמינים שנכון יותר לשאול את עצמך: "כמה בריא אהיה אחרי ניקוי הגוף מהרעלים?" , "האם הדם בגופי יהיה בעל אייכות בסיסית ופחות חומצית?" , "כמה זוהר אהייה אחרי ניקוי?"

עבורנו, אלו הם המדדים להצלחת תכנית הניקוי. פחות עניין המשקל.

במידת הצורך, תוכל לתאם פגישת יעוץ עם יועצי התזונה האינטגרטיבית שלנו אשר ישמחו לתמוך בך ולספק הדרכה נוספת בנושא.

איך אוכל לשמור על המשקל לאחר שהניקוי יסתיים‫?

אחד מפלאי הניקוי הוא שהשינוי הוא מידי וכך גם תהליך הלמידה‫ המתרחש במקביל בגוף ובתודעה. הניקוי חושף רבדים חדשים של היחסים עם האוכל ועל מה שמצטבר בגופנו עקב אכילה לא נכונה. גוף שהתנקה מהתמכרויות ומחשקים למזונות ממכרים, זמין לאתחול מחדש של מערכת היחסים עם אוכל, כזו שתשמר אותו בבריאות ואנרגיה גבוהה‫. כמו כן הניקוי מחזק ומבריא את מערכת העיכול ומאפשר לה לתפקד טוב יותר‫, בספיגה וחילוף חומרים‫. שני הפרמטרים האלו יאפשרו לגוף לשמור על משקל מאוזן ונכון‫ לכל החיים.

אני חושש מתהליך הניקוי. אינני רוצה לחוש חולה, שונה או משתוקק למזונות. מה עלי לעשות?

כשמתחילים משהו חדש, פעמים רבות צפויה חרדה ופחד מהשינוי. חלק מהאנשים חווים חרדה מעצם הלחץ שנוצר בעקבות תכנית נוקשה ומחייבת, שאין להם כל שליטה בה ומפחדים להיכשל. אז הסירו דאגה מלבכם – זוהי תכנית הניקוי שלכם, ואתם בשליטה מלאה. אנו לא מאמינים שיש תכנית אחת שמתאימה לכולם, לכן אנו מציעים סוגים ורמות שונות של ניקוי.

אם אתה לא בטוח מה מתאים לך בשלב הזה, התקשר אלינו לייעוץ, נשמח לעזור לך לבחור את התכנית שמתאימה לאורח החיים ולצרכים הייחודיים שלך. תמיד תוכל לשנות או להפסיק את הניקוי שאתה עושה, אך אנו מציעים שלפני כן תצור איתנו קשר ונעשה את המיטב כדי לעזור לך למצוא את הדרך המתאימה לך ביותר.

יש לי פגישות חברתיות ועסקיות הכוללות ארוחות שאצטרך להגיע אליהן ולא הייתי רוצה להיות להיתפס כאדם לא חברתי. מתי לא מומלץ לעשות את הניקוי?

הקשב לגוף שלך. אם אתה מרגיש מלא/מוצף, עייף, מותש, עם כאבים, גזים, או סימפטומים אחרים של חוסר תפקוד (התייעץ עם הרופא שלך אם אתה מרגיש שזה רציני) תשקול לנוח ולשתות יותר מים.
אך אם אתה מרגיש כמו שאתה בדרך כלל (גם אם בדרך כלל אתה במצב רוח ירוד) כדאי שתעשה ניקוי רעלים. אם אתה מרגיש צורך לאכול מאכלים מוצקים, תוכל לעשות זאת בהתאם לתפריט שתקבל.
ניקוי רעלים אמור להיעשות כשאתה מרגיש מוכן ובזמן הנכון עבורך. לא מומלץ לעשות זאת מתוך לחץ. אם אתה רוצה תמיכה והדרכה נוספת תוכל לתאם פגישת יעוץ עם יועצי התזונה האינטגרטיבית שלנו.

איך ארגיש במהלך הניקוי, האם יש תופעות לוואי?

על פי רוב קיימים סימפטומים שנורמלי לחלוטין שתחושו בתחילת הניקוי. זהו סימן שהניקוי עובד ושהתאים בגופך מתחילים לשחרר רעלים שהצטברו ומתכוננים לרוקן אותם מהגוף. סימפטומים שאתה עלול לחוש במהלך הניקוי יכולים להיות: כאבי ראש, כאבים בגוף, עייפות, בחילות, פצעונים. זה אומנם לא נעים אך בהחלט לא נורא, ובדרך כלל נמשך רק ביום או ביומיים הראשונים לניקוי. כדאי לשתות הרבה מים טהורים, כדי לתמוך בשחרור והוצאת הרעלים מהגוף מהר יותר. בנוסף פעילות ספורטיבית קלה, עיסוי, אמבטית מלחים ומנוחה יתמכו בסילוק מהיר יותר של רעלים מהגוף. אם הסימפטומים בלתי נסבלים, אפשר תמיד לאכול משהו, זה יאט את קצב הניקוי ויאפשר לגוף לשמור על קצב משלו ולסלק את הרעלים. במקרה כזה אנו ממליצים על שייק / פרי או אפילו להוריד את רמת הניקוי ולהוסיף יותר ירקות חיים, סלט או מרק.

חשוב שתקשיב לגופך. אם אתם חווים סימפטומים קיצוניים ולא מתרוקנים כלל, התייעצו עם הרופא שלכם.

האם ארגיש רעב? מה עלי לעשות אם ארגיש רעב?

רוב הסיכויים שלא. ייתכן שתחוש תחילה רעב אך מהר מאוד זה ישתנה ותרגישו מלאים מהמיצים. תוכלו לעזור לתהליך ע"י שתייה מרובה של מים טהורים במהלך הניקוי. המיצים מכילים כמויות מרובות של רכיבים תזונתיים שהגוף צריך, ובריכוז גבוה, כך שאין מה לדאוג לגבי מחסורים. הרעב שאולי תחווה קשור בשינוי בשיגרת האכילה שלך ובקשר רגשי לאוכל שיש לרובנו. ככל שתמשיך בתהליך הניקוי, תוכל לראות שהחשקים נעלמים.

האם ארגיש מסוחרר אם לא אצרוך מזון מוצק?

בכל שלב במהלך הניקוי אם אתם חווים סימפטומים חזקים כמו סחרחורת, התייעצו עם הרופא שלכם.תכנית הניקוי שלנו בנויה כך שהיא כוללת את כל המרכיבים החיוניים שהגוף צריך. אך אם אתה חש שאין זה מספיק לאורח החיים שלך או גורם לסחרור, אז הוסף מעט מזון לתכנית שלך. אנו ממליצים על מרק המבוסס על ירקות, שייק, פרי כלשהו או אפילו סלט. שים לב שאתה צורך מספיק מים טהורים במהלך הניקוי כדי להימנע מהתייבשות.

מה אוכל כשאסיים את תכנית הניקוי? מהי הדרך הטובה ביותר לצאת מהניקוי?

נשלח לך הסברים והוראות על איך לסיים את הניקוי ולהתחיל בהדרגה בשגרה חדשה. אך העקרונות הבסיסיים לימים הראשונים שאחרי הניקוי הם: סלטים טריים, מרקים, שייקים על בסיס פירות וירוקים, ומיצים. בהדרגה הוסיפו אוכל מבושל, עדיף מהצומח וטבעוני, כל זאת עד היום השלישי שלאחר הניקוי. אם אתם בוחרים להחזיר לתזונה שלכם גלוטן/מוצרי חלב/בשר, עשו זאת בהדרגה ולא בבת אחת. המשיכו להימנע מאלכוהול לפחות עד לשבוע שלאחר הניקוי. באתר זה ישנו מערכת מידע התומכת באורח החיים של אחרי הניקוי גוף. שם תמצאו מתכונים רבים וטיפים על שילוב של מזונות העל בחיי היום יום.

אני הולך למסיבה/ נמצא בחופשה יום אחרי שאני מסיים את תכנית הניקוי, ואני מתכנן לשתות ולאכול. האם עדיף שלא אעשה את הניקוי בזמן הזה?

ההתכוונות לניקוי דורשת לבחור את הזמן הנכון לעשות ניקוי שכזה. אם אתה יודע שיש אירוע כלשהו ישר לאחר סיום הניקוי שלך, אולי עדיף לך לבחור בזמן אחר, כשיש לך זמן פנוי ללא תכניות ואירועים.

כדאי שתוכל לתת לעצמך כמה ימים לחזור למזון מוצק ולאורח חיים נכון לך, לפני שאתה שוב "זולל". חשוב להתאקלם חזרה בהדרגה לאחר ניקוי כזה. גם אחרי החזרה לאוכל מוצק, תרצה לבחור בחכמה את המזון שאתה צורך. תימנע מאלכוהול, שתייה קלה/מוגזת/עם חומרי טעם.

המלצתנו – תאכל סלטים לפני מסיבה, פלטת ירקות עם מטבלים, כך שלא תגיע רעב ו"תתנפל" על האוכל שמוצע שם. אם אתה מתכנן חופשה לאחר הניקוי, תהנה ממאכלים מקומיים, פירות וירקות טריים… ותהנה כמה שאפשר!