כיצד לשמור על אורח חיים בריא
לאחר כמעט כל סדנה ותכנית לניקוי גוף בבית, עולה השאלה – איך ממשיכים מכאן?  כיצד ניתן לקחת את תחושת החיות, החיוניות, החדות, האנרגיה ושמחת החיים הפשוטה הזו, אשר הופכת זמינה עבורנו בתהליך ניקוי הגוף, לחיי היום יום שלנו? כיצד הופכים את התזונה הבריאה לחלק בלתי נפרד משגרת יומנו?

ניקוי הגוף הנו השער שנפתח עבורנו לעבר אורח חיים בריא. לאחר ניקוי הגוף עומדת בפנינו הזדמנות יקרת ערך. כעת, לאחר שניתנה לנו האפשרות לעצור לרגע, ולהביט על כל אותם ההרגלים והדפוסים שמניעים אותנו על פי רוב שלא במודע בכל הקשור ליחס שלנו לגופנו ולמקורות ההזנה שלנו, יש לנו את האפשרות לחולל שינוי ולהתחיל לחיות אורח חיים בריא.

השינוי הזמין לנו כעת אינו רק לגבי התזונה שלנו, אלא גם אפשרות לבחון מחדש את סגנון החיים שלנו והאלמנטים השונים בחיינו אשר יוצרים את איכות ומציאות חיינו.

מעבר לאורח חיים בריא היא דרך חיים הכוללת איזון נכון בין האלמנטים השונים המספקים הזנה בחיינו. זוהי דרך המתחילה בגישה חיובית לחיים, ודורשת משמעת עצמית.

כיצד מתחילים?
הנה כמה מפתחות שיעזרו לכם להשריש את אורח החיים הבריא בחייכם. כאשר תחלו לאמץ מפתחות אלו תופתעו לגלות כיצד נושרים מכם הרגלים ודפוסים ישנים וכי כל ההיבטים הללו קשורים לחלוטין זה לזה. חייכם יפתחו לחיים ב"תדר גבוה", תמצאו את היופי והעומק בכל דבר בחייכם ואנרגיה של שימחה, סיפוק ושביעות רצון תמלא את חייכם. גדילה והתפתחות רוחנית יהפכו להיות חלק בלתי נפרד מחייכם.

ניקוי הגוף מרעלים
הנדבך הראשון והמשמעותי בכניסה ובשמירה על אורח חיים בריא הוא השמירה על גוף נקי מרעלים. באורח החיים המודרני לא ניתן למנוע הצטברות של רעלים בגופנו ולכן חשוב לסייע לגוף לנקז את הרעלים החוצה באמצעות צום מיצים בתדירות של לפחות אחת לשנה או יום ניקוי ורענון אחת לחודש (לפרטים על מועדון HIGH VIBE אשר מעניק יום ניקוי חודשי לחצו כאן).
התהליך המבורך הזה מאתחל למעשה את גופנו והוא הבסיס שלנו לכניסה לאורח החיים הבריא.

תזונה

בבסיס אורח חיים בריא עומדת התזונה המאוזנת. תזונה טבעית, של מזון לא מעובד. הקפידו להעניק לגופכם את המזון הטוב ביותר שקיים, מזון מלא ב"פראנה" (אנרגיית חיים). הסכימו לשלב ולהכין מזונות חדשים ובריאים בחייכם. שימרו על עקרונות האכילה הבריאה ( כמויות, איכות, אכילה מודעת ).

חופש מהתמכרויות
אחד הסממנים הבולטים לאורח חיים בריא היא יכולתנו שלא להיות מונעים מכל סוג של התמכרות. היותנו "בעלי הבית" ובעלי יכולת בחירה האמיתית. כאשר אנו פועלים ממצב זה אנו חשים עוצמה ובטחון ביכולות הפנימיות של גופנו לעשות את הבחירות הנכונות לנו, ממקום מאוזן ואותנטי. גמילה מאכילה רגשית, מקפה, מסוכר ואלכוהול וסיגריות הם נקודת תפנית חשובה בחייכם.

פעילות גופנית
הנעת הגוף והאנרגיה הפנימית שלנו באמצעות פעילות גופנית היא בעלת משמעות רבה. לא פעם אנו עלולים להעביר ימים שלמים בישיבה מול מחשב, מצב שגורם לסטגנציה במערכות השונות של הגוף. לכן, כל סוג של פעילות גופנית היא טובה וחשובה – הליכה בטבע, שחיה, יוגה, ריצה, אירובי, ריקוד, קפיצה על טרמפולינה, רכיבת אופניים – הפכו זאת לחלק משגרת חייכם.

שהייה בטבע
אויר נקי ואור השמש, הליכה על האדמה, וטבילה במקור מים טבעי, הנן הדרכים הטובות ביותר לאזן את הגוף, לחדש ולהזין אותו מהמקורות הטובים ביותר. ודאו שהנגישות שלכם לכל אחד מהאלמנטים הללו (שמש, אדמה, מים ואויר), הנה על בסיס יומיומי, ותנו למקורות אלו משמעות, ומקום גדול יותר, בחייכם.

מדיטציה
למדיטציה כוחות איזון וריפוי משמעותים בחיינו. השתדלו לשלב מדיטציה במהלך היום. היא מהווה תמיכה חשובה למערכת העצבים, להרגעת הקצב הפנימי, ולהשקטת התודעה. זו יכולה להיות מדיטציה בת 5 דקות ,מספר פעמים ביום, או מדיטציה של חצי שעה בבוקר, או לפני השינה. בזמן המדיטציה התמקדו בנשימתכם, ודמיינו את גופכם משחרר מתח בכל נשיפה, ומוזן באנרגיה חדשה, בכל שאיפה.

השראה
יצירתיות הנה מקור הזנה לחיינו, דרכה אנו נותנים ביטוי להשראה שאנו חווים. שימו לב למקורות ההשראה שלכם ותנו להם מקום נרחב בחייכם. שלבו יצירתיות בחיי היומיום – במטבח, בעבודה, עם הילדים, בסגנון הלבוש, בכתיבה, וכל העולה על רוחכם – ואפשרו לה להיות חלק מהעשייה שלכם. יצירתיות מביאה שמחה וגילויים חדשים.

חיי קהילה
קהילה קטנה של חברים מאפשרת סוג של שיתוף וחוויה ייחודית של חיים יחד. כאשר קיימת קהילת חברים בחיינו, זמינה לנו האפשרות לתמיכה וליצירת שינוי באופן רחב ועמוק יותר. קהילה תומכת מאפשרת תהליך גדילה משותף, המביא איכויות של אחווה ושיוויון לחיינו.

הודיה
הודיה היא אנרגיית חיים בעלת האיכות המרפאה ביותר. זו הדלת אל מהות החיים. ההבנה שאנו פה בחסד, ושניתנה לנו הזדמנות אדירה לחיות את החיים האלו. הודיה הנה הערכה פשוטה ובסיסית לחיים ולכל הקיים, ומהווה חלק מחיינו. חיים מתוך הכרת תודה, בכל רגע, מחזקים את הקשר שלנו עם משמעותם ועם כוחה האינסופי של האהבה.